Choroby i Dolegliwości
Cholesterol
Sie 1, 2014
0
, , ,

cholesterolCholesterol jako cichy zabójca, nie lekceważ go!

Cholesterol jest substancją tłustą i woskowatą, która wytwarzana jest w większości w wątrobie, a dodatkowo pochodzi z pożywienia, które jemy. W tytule nie bez podstaw zostało użyte stwierdzenie „cichy zabójca”, ponieważ to on jest głównym sprawcą m.in. miażdżycy. Mimo wszystko cholesterol jest potrzebny organizmowi. Służy do budowy błon komórkowych i syntezy hormonów płciowych, a także kwasów żółciowych. Szkodliwy jest jego nadmiar.

Zagrożenie podwyższonego cholesterolu rośnie w kilku kluczowych przypadkach. Pierwszą jest otyłość, a najgroźniejsza odmianą jest otyłość brzuszna. Kolejna to niewłaściwa dieta, która po części łączy się z wyżej wymienioną otyłością. Chodzi tutaj najbardziej o jedzenie wszelkiego rodzaju fast foodów, słodyczy i czerwonego mięsa. Kolejne dwa czynniki, na które możemy praktycznie nie mieć wpływu, to wiek i geny.

Naturalne środki obniżające cholesterol

Cordyceps (2 x 2 kapsułki ekstraktu) wykazał w badaniach klinicznych znaczny wpływ na regulowanie poziomu lipidów we krwi. Zaobserwowano polepszenie metabolizmu wątroby, zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL i zwiększenie ilości cholesterolu HDL.

Maitake (2 x 2 kapsułki ekstraktu) podczas długofalowych prac badawczych powodował obniżenie całkowitego cholesterolu i trójglicerydów oraz przeciwdziałał stłuszczeniu wątroby.

Badania grzyba Polyporus (1 x 2 tabletki z proszkiem) i Auricularia (1 x 2 tabletki z proszkiem) wykazały, iż znacznie redukuje on skutki powstawania złogów w naczyniach na tle arteriosklerotycznym. Udowodniono, że powoduje lepsze ukrwienie w szczególności tych już uszkodzonych lub zwężonych naczyń krwionośnych.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Cholesterol jako cichy zabójca, nie lekceważ go!...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Cholesterol jako cichy zabójca, nie lekceważ go!...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Cholesterol jako cichy zabójca, nie lekceważ go!...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge