Choroby i Dolegliwości
Nadwaga
Cze 30, 2014
2

nadwagaNadwaga to groźne skutki dla naszego zdrowia.

Nadwaga jest to nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, która w końcowym efekcie przekracza optymalne ilości zdrowotne. W głównej mierze posiadają je osoby, które mają zerową aktywność fizyczną idącą w parze z nieoptymalnym sposobem odżywiania – nieregularne posiłki, fast foody, przetworzona żywność i gotowe przekąski, a to wszystko w nadmiarze. W rezultacie waga rośnie do niechcianych liczb.
Niestety, ale nadwaga ma złe skutki dla naszego organizmu na wielu płaszczyznach. Po pierwsze obciąża nasz organizm i w rezultacie dochodzi do problemów z kręgosłupem i stawami kolanowymi. Dodatkowo w parze z nadwagą często idzie podwyższony zły cholesterol, możliwość wystąpienia nadciśnienia. Zbędne kilogramy to także częste przyczyny cukrzycy, hemoroidów, zaparć i problemów z kamieniami żółciowymi. Oczywiście nie chodzi tutaj o niewielką nadwagę.
W przypadku kobiet z nadwagą dochodzi do wielu niechcianych procesów. Jednym z nich jest zaburzenie cyklu miesiączkowego. Spotkać się można także z przedłużonymi krwawieniami. Znoszą one również okres ciąży. W tym okresie istnieje duże ryzyko wystąpienia nadciśnienia, cukrzycy, a nawet infekcji dróg moczowych. Może dojść do powikłań po porodzie.
Mimo wszystko najgroźniejsze dla naszego zdrowia zawsze będą choroby serca, które mają wysokie ryzyko wystąpienia u osób z nadwaga. I tutaj mała przestroga. Duża nadwaga i nadciśnienie, a także cukrzyca jest bardzo poważnym czynnikiem wywołującym udar, a nawet zawał mięśnia sercowego.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Nadwaga to groźne skutki dla naszego zdrowia. Nad...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Nadwaga to groźne skutki dla naszego zdrowia. Nad...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nadwaga to groźne skutki dla naszego zdrowia. Nad...

Czytaj Dalej

There are 2 comments

 • Daria pisze:

  To prawda, już nieważne jak się wygląda z nadwagą, ale niestety nie jest to zbyt zdrowe ;(
  Daria ostatnio opublikował…Naturalne metody powiększania biustuMy Profile

 • Marzena pisze:

  Zdecydowanie nie można lekceważyć nadwagi. Mój dziadek jest jak beczka i przez to cierpi na wiele schorzeń kardiologicznych, oddechowych itp.
  Marzena ostatnio opublikował…Zestawienie najskuteczniejszych kremów przeciwzmarszczkowychMy Profile

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  CommentLuv badge