Choroby i Dolegliwości
Wyczerpanie
Cze 30, 2014
0
, ,

wyczerpanieWyczerpanie nerwowe to powszechny problem

Wyczerpanie nerwowe jest co raz częstszym problemem w dzisiejszych czasach. Najczęściej jest spotykane wśród młodzieży, która musi żyć w dużym stresie. Podczas stresowych sytuacji organizm wytwarza hormon nadnerczy, a on z kolei pobudza układ nerwowy. W związku z tym dochodzi do problemów z oddychaniem i podwyższenia tętna. Jednorazowe tego typu stany nie są szkodliwe. Problem pojawia się w mocie, kiedy doświadczane jest to ze znaczą częstotliwością. Częste wytwarzanie hormonu może doprowadzić do finalnego jego brakowanie, a wtedy dojdzie do wyczerpania nerwowego.
Podstawowymi objawami, które sugerują tą chorobę jest szybkie męczenie się. Dodatkowo zaobserwować można wahania nastroju, niemożność skupienia się, ogólne osłabienie, bezsenność. W przypadku nie zareagowania w pore wyczerpanie nerwowe może doprowadzić do innych zaburzeń lękowych, a nawet depresji.
Leczenie wyczerpania nerwowego nie jest bardzo skomplikowane. Wszystko skupia się wokół dostarczania organizmowi odpowiednich witamin i minerałów, a także ziół uspokajających. Idealnie sprawdzi się melisa lub ogólnodostępne krople na bazie różnego rodzaju ziół mających zastosowanie uspokajające. Dietę powinno wzbogacić się o pożywienie bogate w witaminy z grupy B, a w szczególności B5 i B6 bowiem są one niezbędne w celu prawidłowego funkcjonowania hormonu nadnerczy i węglowodanów. Większość osób odczuwa znaczną poprawę po okresie ok. 1-2 tygodnia stosując zalecane zmiany. W celu uniknięcia przyszłościowo wyczerpania nerwowego powinno się wdrożyć w codzienne życie metody radzenia sobie ze stresem.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Wyczerpanie nerwowe to powszechny problem Wyczerpa...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Wyczerpanie nerwowe to powszechny problem Wyczerpa...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Wyczerpanie nerwowe to powszechny problem Wyczerpa...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge