Grzyby lecznicze
Coriolus
sty 9, 2023
0


Podczas gdy Coriolus był używany od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej i ma mocne miejsce w medycynie ludowej w Ameryce Południowej.Witalny grzyb o niezwykle wysokiej zawartości polisacharydów specyficznych dla grzybów PSK i PSP może być z powodzeniem stosowany w infekcjach wirusowych, ale przede wszystkim w towarzyszącym leczeniu raka. Niedawne badania naukowe wykazały to w imponujący sposób.

Obszary zastosowań sprawdzone w praktyce
Profilaktyka i leczenie wspomagające w chorobach nowotworowych
Coriolus może skutecznie zapobiegać wzrostowi komórek nowotworowych i powodować śmierć komórki (apoptozę) poprzez procesy mitochondrialne dla istniejących komórek nowotworowych.Wykazano to w kilku badaniach (in vitro i in vivo) na ludzkich komórkach białaczkowych.

Poprawa tolerancji chemioterapii i radioterapii
Polisacharydy zawarte w Coriolus są skutecznymi immunostymulatorami. Mogą pomóc w zapewnieniu optymalnego wsparcia mechanizmów obronnych organizmu podczas konwencjonalnej medycznej terapii przeciwnowotworowej. Co więcej, zmniejsza się supresja hematopoezy i uszkodzenia błon śluzowych.

Wzmocnienie układu odpornościowego, zwłaszcza w infekcjach wirusowych
Na podstawie wyników licznych badań przyjmuje się, że Coriolus działa aktywująco na własne immunocyty organizmu, takie jak leukocyty, limfocyty i komórki NK. Immunomodulację poprzez suplementy Coriolus można zaobserwować zarówno u osób zdrowych, jak i cierpiących na choroby.

Wspomaganie zaburzeń funkcji wątroby
Udowodniono, że przyjmowanie Coriolus u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby rewitalizuje uszkodzone komórki wątroby i znacznie zmniejsza objawy różnych chorób zapalenia wątroby i marskości wątroby.

Informacje na tej stronie mają charakter ogólny. Nie stanowi żadnej porady dla indywidualnych przypadków dotyczących stosowania poszczególnych grzybów leczniczych i nie może również zastąpić takiej porady. Należy zawsze omawiać spożycie grzybów leczniczych w celach profilaktycznych lub terapeutycznych z lekarzem prowadzącym lub lekarzem medycyny alternatywnej.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

shiitake

Shiitake

Shiitake był wspominany w tekstach tradycyjnej me...

Czytaj Dalej
polyporus

Polyporus umbellatus

Jako tradycyjny antybiotyk Polyporus umbellatus je...

Czytaj Dalej
pleurotus

Pleurotus ostreatus

Jest to najważniejszy grzyb jadalny na świecie, ...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge