Choroby i Dolegliwości
Nadwaga
cze 30, 2014
2

nadwagaNadwaga to groźne skutki dla naszego zdrowia.

Nadwaga jest to nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, która w końcowym efekcie przekracza optymalne ilości zdrowotne. W głównej mierze posiadają je osoby, które mają zerową aktywność fizyczną idącą w parze z nieoptymalnym sposobem odżywiania – nieregularne posiłki, fast foody, przetworzona żywność i gotowe przekąski, a to wszystko w nadmiarze. W rezultacie waga rośnie do niechcianych liczb.
Niestety, ale nadwaga ma złe skutki dla naszego organizmu na wielu płaszczyznach. Po pierwsze obciąża nasz organizm i w rezultacie dochodzi do problemów z kręgosłupem i stawami kolanowymi. Dodatkowo w parze z nadwagą często idzie podwyższony zły cholesterol, możliwość wystąpienia nadciśnienia. Zbędne kilogramy to także częste przyczyny cukrzycy, hemoroidów, zaparć i problemów z kamieniami żółciowymi. Oczywiście nie chodzi tutaj o niewielką nadwagę.
W przypadku kobiet z nadwagą dochodzi do wielu niechcianych procesów. Jednym z nich jest zaburzenie cyklu miesiączkowego. Spotkać się można także z przedłużonymi krwawieniami. Znoszą one również okres ciąży. W tym okresie istnieje duże ryzyko wystąpienia nadciśnienia, cukrzycy, a nawet infekcji dróg moczowych. Może dojść do powikłań po porodzie.
Mimo wszystko najgroźniejsze dla naszego zdrowia zawsze będą choroby serca, które mają wysokie ryzyko wystąpienia u osób z nadwaga. I tutaj mała przestroga. Duża nadwaga i nadciśnienie, a także cukrzyca jest bardzo poważnym czynnikiem wywołującym udar, a nawet zawał mięśnia sercowego.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 2 comments

 • Daria pisze:

  To prawda, już nieważne jak się wygląda z nadwagą, ale niestety nie jest to zbyt zdrowe ;(
  Daria ostatnio opublikował…Naturalne metody powiększania biustuMy Profile

 • Marzena pisze:

  Zdecydowanie nie można lekceważyć nadwagi. Mój dziadek jest jak beczka i przez to cierpi na wiele schorzeń kardiologicznych, oddechowych itp.
  Marzena ostatnio opublikował…Zestawienie najskuteczniejszych kremów przeciwzmarszczkowychMy Profile

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  CommentLuv badge