Choroby i Dolegliwości
Nowotwory
sie 1, 2014
0
,

nowotworyNowotwory – większości możesz zapobiec

Nowotwory są grupą chorób, w których komórki organizmu dzielą się w sposób niekontrolowany przez niego. W rezultacie nowe komórki nowotworowe nie różnicują się w typowe komórki tkanki. Nie trzeba dodawać, że są to bardzo poważne choroby, które w bezlitosny sposób wyniszczają organizm prowadząc w wielu przypadków do śmierci. Niewiele osób jednak zdaje sobie z tego sprawę, że większości z nich można zapobiec w bardzo prosty sposób. Wystarczy zmiana stylu życia i stosowanie diety antyrakowej.
Zalecenia tej diety mówią o tym, aby jeść mniej niż 500 gram czerwonego mięsa tygodniowo. Tutaj jest mowa także o przetworzonym mięsie, czyli pospolitych wędlinach. Mają one bardzo duży wpływ na ryzyko wystąpienia ryzyka raka jelita grubego.

Jeśli alkohol to tylko w umiarkowanych ilościach, a najlepiej wyeliminować go całkowicie lub zamknąć w kilku rocznych epizodach. Ma on bowiem bardzo solidne działanie rakotwórcze. Może przyczynić się do powstania nowotworu jamy ustnej, przełyku, piersi i jelita grubego. Maksymalna dawka wynosi jeden kieliszek dziennie dla kobiet i dwa kieliszki dla mężczyzn. Powinnien być to niskoprocentowy trunek, a wyjątkiem będzie czerwone wino, ponieważ zawiera ono substancje mające właściwości przeciwnowotworowe.
Ważne jest jedzenie warzyw i owoców każdego dnia. Dieta antyrakowa mówi o spożywaniu ok. 400 gram owoców i warzyw dziennie. Jest to ok. pięć porcji. Posiłki powinny być również bogate w produkty pełnoziarniste i błonnik pokarmowy. Pomagają one w niwelowaniu ryzyka wystąpienia raka układu trawiennego.

Kolejny punkt sól i spożywanie jej mało. Jednak koniecznie jest rozgraniczenie pojęcią „mało” od „wcale”, ponieważ jest ona także potrzebna. Powinno wystrzegać się jedzenie produktów, które zawierają jej znaczne ilości. Są to słone przekąski, ryby konserwowane solą, gotowe dania, a także słone wędliny. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko raka żołądka.
Ostatni punk to zapewnienie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych do codziennej pracy, ale w głównej mierze z pożywienia. Wszelkiego rodzaju suplementy diety powinny być jedynie dodatkiem. Ważne jest, aby składniki stosowane w przeciwdziałaniu wystąpienia nowotworów były jak najbardziej naturalne. Przykładem takich składników diety mogą być grzyby lecznicze w postaci ekstraktów lub proszku.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
cholesterol

Cholesterol

Cholesterol jako cichy zabójca, nie lekceważ go!...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge