Choroby i Dolegliwości
Stany Lękowe
sie 1, 2014
0
, ,

stany lękoweStany lękowe – uwierz, że możesz wygrać

Stany lękowe należą do grupy zaburzeń nerwicowych, które mają bezpośredni wpływ na emocje, zdrowie fizyczne i myślenie człowieka. U osób, które na nie cierpią najczęściej występują objawy somatyczne, które są bardzo niewdzięczne. Tak na prawdę nic nam nie jest, a czujemy się jakbyśmy mieli najpoważniejsze schorzenia z możliwych. Odczuwać można – kołatania serca, uczucie duszności, pieczenie za mostkiem, skurcze jelit.
Stany lękowe w bardzo mocnym stopniu potrafią zdezorganizować życie człowieka. Nieleczona osoba pozostawiona sama sobie może dążyć w skrajnych przypadkach do izolacji od otoczenia. Jednak lęk to nieodzowna część życia człowieka. Ostrzega on organizm o zagrożeniu. Nastawia się na walkę lub ucieczkę i prze to wywołuje szereg procesów.
W skrajnych przypadkach stany lękowe mogą doprowadzić do jeszcze gorszego ataki paniki. Wygląda to tak, że czujemy narastający lęk, Mamy wrażenie, że zaraz coś się stanie. Organizmowi wydaje, że coś mu się stanie. Nastawia się na walkę i ucieczkę. Mimo wszystko, tak na prawdę nic się nie dzieję. Przerwanie tego jest bardzo trudne, należy to przeczekać.
Najczęstsze lęki, jakie występuje to przed omdleniem, śmiercią, obłędem, a także utratą pracy lub kontroli nad swoim zachowaniem.
Stany lękowe należy leczyć za pomocą terapii zaleconej przez psychologa lub psychiatry. Wszelkiego rodzaju leki, a także napary ziołowe mogą zwalczyć objawy, ale przyczyna stanów lękowych znajduje się w naszej głowie, w psychice i to ją musimy pokonać.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge