Grzyby lecznicze
Auricularia polytricha
sty 9, 2023
0


Auricularia polytricha jest jednym z najstarszych grzybów jadalnych i jest uprawiana w Chinach od około 1500 lat. Grzyb o efektownym wyglądzie rośnie na całym świecie, zwłaszcza na starym starszym drewnie. Auricularia była używana do celów leczniczych od wieków zarówno w Chinach, jak i w Europie. Nacisk kładziony jest na wzmocnienie naczyń krwionośnych i układu sercowo-naczyniowego.

Wspieranie przepływu krwi i regulacja ciśnienia krwi
Liczne badania wykazały, że Auricularia może hamować krzepnięcie krwi, a tym samym poprawiać właściwości przepływu krwi – efekt szczególnie widoczny w uszkodzonych żyłach, takich jak miażdżyca , ale także w przypadku nadmiernie wysokie ciśnienie krwi.

Zmniejszenie krzepliwości krwi, a tym samym zapobieganie atakom serca, udarom i zakrzepicy
Dzięki działaniu przeciwzakrzepowemu Auricularia jest stosowana w celu poprawy właściwości przepływu krwi. Odnotowano dobre wyniki leczenia substytucji Auricularią, zwłaszcza w odniesieniu do zmniejszenia ryzyka udaru i zawału serca oraz zaburzeń krążenia.

Wzmocnienie mechanizmów obronnych organizmu
Istnieją przesłanki, że Auricularia ma właściwości immunomodulujące. Opisano specyficzne białko, które może poprawić tworzenie się komórek odpornościowych. Grzyb leczniczy wydaje się być szczególnie odpowiedni do zwiększania parametrów immunologicznych w chorobach nowotworowych .

Wspomaganie gojenia stanów zapalnych skóry i oczu
Pozytywnym działaniem beta-D-glukanów zawartych w Auricularia jest działanie przeciwzapalne na choroby skóry, błon śluzowych i oczu . Grzyb leczniczy jest w stanie zatrzymać procesy zakaźne i przyspieszyć gojenie się stanu zapalnego.

Informacje na tej stronie mają charakter ogólny. Nie stanowi żadnej porady dla indywidualnych przypadków dotyczących stosowania poszczególnych grzybów leczniczych i nie może również zastąpić takiej porady. Należy zawsze omawiać spożycie grzybów leczniczych w celach profilaktycznych lub terapeutycznych z lekarzem prowadzącym lub lekarzem medycyny alternatywnej.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

shiitake

Shiitake

Shiitake był wspominany w tekstach tradycyjnej me...

Czytaj Dalej
polyporus

Polyporus umbellatus

Jako tradycyjny antybiotyk Polyporus umbellatus je...

Czytaj Dalej
pleurotus

Pleurotus ostreatus

Jest to najważniejszy grzyb jadalny na świecie, ...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge