Bez kategorii
Proszek czy ekstrakt?
sie 1, 2014
0

Na rynku spotkać się można z wieloma specyfikami na wszelkiego rodzaju dolegliwości, choroby, ale także zapobiegające pewnym procesom zachodzącym w naszym organizmie. Ze względu na ich podział wyróżnia się te w formie proszku, a także ekstraktu. Od razu nasuwa się pytanie, które będą lepsze akurat dla nas. Sprawdź w jakiej formie najlepiej przyjmować wszelkiego rodzaju suplementy diety.

Od czego zależy różnica?

Wszystko zależy od tego, jak będzie nam się wygodniej stosowało dany produkt. Jak wiemy ekstrakt należy rozpuścić w wodzie i wypić. W przypadku proszku nie ma takiego problemu. Dozujemy bezpośrednio i możemy działać dalej. Nabiera to większego znaczenia jeśli chcemy dany produkt stosować rano przed wyjściem do pracy lub szkoły. Jeśli przyjdzie nam wziąć kompleks różnego rodzaju witamin i preparatów w formie ekstraktu, to przyjdzie wypić nam parę szklanek wody. Chyba nie trzeba dodawać, czym będzie to skutkowało. Z tego powodu ważna jest różnorodność. Nie ma co ograniczać się tylko do proszku lub ekstraktu. Wybieramy tak, aby nam było wygodniej.

Przykładem produktu na bazie składników naturalnych, który jest bardzo powszechnie wykorzystywany w medycynie Chińskiej są grzyby lecznicze. Przeszukując ofertę sklepów z grzybami leczniczymi natrafimy zarówno na produkty w formie ekstraktów w tabletkach jak i sproszkowanej. Proszek naturalnie będziemy stosować wtedy kiedy chcemy precyzyjnie dobrać ilość suplementu do naszych potrzeb, natomiast tabletki z ekstraktem wtedy kiedy zależy nam na wygodzie.

Trzeba jednak podkreślić, że ceny tego typu produktów są znaczne. Wszystko dlatego, że są to „bio” specyfiki, które nie mają w sobie tyle chemii, co odpowiedniki dozowane w formie kapsułek. Dla przykładu, za ekstrakt Acai 15:1 w ilości 200g zapłacimy ponad 100zł. Proszek Maca BIO ekstrakt 6:1 wyciąg kosztuje aż 70zł za 250 gram. Kolejne 200 gram ekstraktu 22% z guarany to koszt kolejnych 89zł.

Jak widać, są to znacznie droższe rozwiązania. Mimo wszystko nikt nie każe nam kupować wszystkich tych produktów. Wybór należy do nas, tak samo jak ten, czy wybrać proszek, czy też ekstrakt.

About author

Grzybek

There are 0 comments