Choroby i Dolegliwości
Cholesterol
sie 1, 2014
0
, , ,

cholesterolCholesterol jako cichy zabójca, nie lekceważ go!

Cholesterol jest substancją tłustą i woskowatą, która wytwarzana jest w większości w wątrobie, a dodatkowo pochodzi z pożywienia, które jemy. W tytule nie bez podstaw zostało użyte stwierdzenie „cichy zabójca”, ponieważ to on jest głównym sprawcą m.in. miażdżycy. Mimo wszystko cholesterol jest potrzebny organizmowi. Służy do budowy błon komórkowych i syntezy hormonów płciowych, a także kwasów żółciowych. Szkodliwy jest jego nadmiar.

Zagrożenie podwyższonego cholesterolu rośnie w kilku kluczowych przypadkach. Pierwszą jest otyłość, a najgroźniejsza odmianą jest otyłość brzuszna. Kolejna to niewłaściwa dieta, która po części łączy się z wyżej wymienioną otyłością. Chodzi tutaj najbardziej o jedzenie wszelkiego rodzaju fast foodów, słodyczy i czerwonego mięsa. Kolejne dwa czynniki, na które możemy praktycznie nie mieć wpływu, to wiek i geny.

Naturalne środki obniżające cholesterol

Cordyceps (2 x 2 kapsułki ekstraktu) wykazał w badaniach klinicznych znaczny wpływ na regulowanie poziomu lipidów we krwi. Zaobserwowano polepszenie metabolizmu wątroby, zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL i zwiększenie ilości cholesterolu HDL.

Maitake (2 x 2 kapsułki ekstraktu) podczas długofalowych prac badawczych powodował obniżenie całkowitego cholesterolu i trójglicerydów oraz przeciwdziałał stłuszczeniu wątroby.

Badania grzyba Polyporus (1 x 2 tabletki z proszkiem) i Auricularia (1 x 2 tabletki z proszkiem) wykazały, iż znacznie redukuje on skutki powstawania złogów w naczyniach na tle arteriosklerotycznym. Udowodniono, że powoduje lepsze ukrwienie w szczególności tych już uszkodzonych lub zwężonych naczyń krwionośnych.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge