Choroby i Dolegliwości
Choroby skóry
cze 30, 2014
0
,

Choroby skóryChoroby skóry – trądzik i zajady

Choroby skóry są z reguły bardzo uciążliwe i dające się we znaki. W szczególności ich obecność staje się bardzo uciążliwa jeśli widoczne są w miejscach łatwo widocznych dla otoczenia – twarz, dłonie.

Najbardziej uciążliwą szczególnie u młodych osób jest trądzik. Walka z nim z reguły jest bardzo ciężka i wymagająca przede wszystkim czasu. W większości przypadków rządzi się on swoimi prawami i zaczyna samemu znikać niezależnie od stosowanych środków po pewnych okresie czasu. Nie oznacza to, że możemy go zaniedbywać. Wręcz przeciwnie – należy o niego dbać. Dzięki temu finalnie nie spotkamy się z różnego rodzaju bliznami i plamami.

Kolejną chorobą skóry są zajady. To nic innego, jak stan zapalany kącików ust. Często mylony z opryszczką. Podstawową różnicą jest fakt, że opryszczka powstaje na tle zakażenia wirusem HSV1 i HSV2. Charakterystyczną cechą po jakiej można ją rozpoznać są drobne pęcherzyki oraz uczucie napięcia skóry.

Wracając do zajadów. Tutaj występuje zapalenie kątów lub lub kątowe zapalenie warg. Stan zapalny skupiony jest jedynie w kącikach ust. Tą chorobę dzieli się na kilka etapów. Podczas pierwszego z nich występuje pękanie skóry w kącikach ust z powodu jej przesuszenia. Następnie pojawiać się będą drobne bąble z wypełnieniem w postaci płynu surowiczego. Po paru dniach również ulegną pęknięciu. Na ten skutek powstanie trudno gojąca się rana. Warto podkreślić, że nie jest ona swędząca. Zajady również nigdy nie będą występować na żadnych innych częściach ciała. Należy zawsze je leczyć, ponieważ w odwrotnym przypadku może dojść nawet do pozostania blizn.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge