Choroby i Dolegliwości
Grypa
cze 30, 2014
2

GrypaGrypa – bardzo groźna, a ciągle lekceważona
Przeziębienie, a może grypa? Odpowiedź jest stosunkowo łatwa. W przypadku grypy objawy nasilają się wręcz błyskawicznie. Jest to ostra choroba zakaźna układu oddechowego, która zostaje zainicjowana przez zakażenie wirusem grypy. Przenosi się drogą kropelkową. Najłatwiej o nią, kiedy znajdujemy się w pobliżu osoby kichającej.
Ta choroba rozwija się zwykle na przełomie kilkunastu godzin lub też prościej – jednego dnia. Na początku występuje ogólny ból mięśni. Następnie do tego dochodzą dreszcze. W finale dostajesz gorączki i leżysz w łóżku. Najbardziej dziwny przypadek występuje, kiedy kładziesz się spać będąc zdrowy, a budzisz się z całościową grypą. Należy podkreślić, że podstawowym objawem odróżniającym grypę od przeziębienia są dreszcze.
W celu uniknięcia wszelkich powikłań zalecane jest leżenie w łóżku przez okres choroby. Zazwyczaj jest to ok. tygodnia. Przez pierwsze mniej więcej 5 dni utrzymują się główne objawy – ból głowy, gorączka, kaszel, katar, światłowstręt. Podczas walki z grypą nie można zapominać o przyjmowaniu dużej ilości płynów i odpowiednich lekarstw. Lepszą opcją będą tutaj preparaty w proszku rozpuszczalne w możliwe jak najbardziej gorącej wodzie, ponieważ ich zadaniem jest rozgrzanie organizmu i wypocenie gorączki. Kiedy już po paru dniach dochodzi do zanikania głównych objawów nie powinno się natychmiast wstawać z łóżka i zaczynać żyć naszym standardowym codziennym życiem. Może dojść do powrotu i czekają nas kolejne przeleżane dni. Zalecane jest zostanie w domu nawet przez 9 dni.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 2 comments

  • alejakwiatowa pisze:

    Gdzie można takie grzyby kupić ??

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    CommentLuv badge