Choroby i Dolegliwości
Nieżyt żołądka
cze 30, 2014
0
, ,

nieżyt żołądkaMiewasz kłopoty żołądkowe, być może to nieżyt żołądkowy?

Nieżyt żołądkowy jest przewlekłym zapaleniem żołądkowa i dwunastnicy. W przypadku tej choroby dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej. W momencie nasilonego zapalenie można spotkać się nawet z jej ubytkiem. Nie bez przyczyny w tytule został położony nacisk na kłopoty żołądkowe, ponieważ są one głównymi objawami tej dolegliwości. Należy tutaj wymienić bóle w nadbrzuszu oraz uczucie dyskomfortu oraz nudności, wymioty, a nawet biegunka.

Jeśli lekarz wykryje właśnie tą chore niezbędne będzie podjęcie odpowiedniego leczenia. Dzieli się je na zachowawcze i przyczynowe. Pierwsze jest jedynie uzupełnieniem w przypadku leczenia choroby podstawowej. W głównej mierze stosuje się leki hamujące wydzielanie się kwasu solnego.

Jak zawsze, tak i w tym przypadku najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego też trzeba napisać o przyczynach. Nieżyt żołądkowy można powstać przez mnogą ilość czynników. Począwszy od nadużycia alkoholu, zjedzenia trujących grzybów oraz zepsutych produktów spożywczych skażonych laseczką jadu kiełbasianego, a także przez leki podrażniające błony śluzowe żołądka.

Jeśli dojdzie do wykrycia tej chory przez odpowiedniego lekarza należy natychmiast podjąć odpowiednie leczenie. Mogą być to jedynie zachowawcze metody, którą są uzupełnieniem dla leczenia choroby podstawowej. Stosuje się w głównej mierze leki hamujące wydzielanie kwasu solnego oraz te, które go zobojętniają i osłaniają błonę śluzową. Możliwe jest stosowanie leków pro-kinetycznych.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge