Choroby i Dolegliwości
Przeziębienie
cze 30, 2014
0

przeziębienieDomowe sposoby na przeziębienie.

Przeziębienie jest to zakaźna, wirusowa choroba górnych dróg oddechowych. Jej szczególnie nasilone objawy kumulują się w obrębie nosa. Charakterystyczne objawy chyba znane każdemu – kaszel, ból gardła, katar, gorączka. Zazwyczaj trwa około jednego tygodnia. Może ustąpić także wcześniej. Wszystko zależy od tego, jak będziemy ją leczyć. My proponujemy wykorzystać niektóre domowe sposoby.
Najważniejsza jest błyskawiczna reakcja. Kiedy dostrzegasz u siebie pierwsze objawy, nie czekaj. Jeśli od razu podejmiesz odpowiednie kroki są duże szanse, że przeziębienie w pełni się nie rozwinie. Na początku zalecane jest podwyższenie temperatury ciała. Można skorzystać z gorących kąpieli. Nie zaszkodzi wypicie ciepłej herbaty, a najlepiej z prawdziwym sokiem malinowym i sokiem z cytryny. Tutaj od razu zaleca się zażycie dużej dawki witaminy C. Może być to nawet jeden gram. Wszystko zależy od indywidualnego trybu życia. Jej zadaniem jest m.in. uszczelnienie naczyń krwionośnych, a także ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji. Nadmiar zostanie wydalony z moczem. Po kąpieli, ciepłym naparze, zażyciu witaminy, weź także odpowiedni środek przeciwzapalny, załóż grube skarpety na stopy i połóż się do łóżka.
Jeśli doskwiera Ci uciążliwy kaszel i katar zaleca się stosowanie odpowiednich do tego celu kropli. Mimo wszystko nie można ich używać dłużej, jak 3 dni. Wszystko z tego powodu, że łatwo przynoszą pozytywne efekty, ale też łatwo o uzależnienie się od nich. Na kaszel oczywiście polecany jest syrop odkrztuszający.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge