Choroby i Dolegliwości
Wyczerpanie
cze 30, 2014
0
, ,

wyczerpanieWyczerpanie nerwowe to powszechny problem

Wyczerpanie nerwowe jest co raz częstszym problemem w dzisiejszych czasach. Najczęściej jest spotykane wśród młodzieży, która musi żyć w dużym stresie. Podczas stresowych sytuacji organizm wytwarza hormon nadnerczy, a on z kolei pobudza układ nerwowy. W związku z tym dochodzi do problemów z oddychaniem i podwyższenia tętna. Jednorazowe tego typu stany nie są szkodliwe. Problem pojawia się w mocie, kiedy doświadczane jest to ze znaczą częstotliwością. Częste wytwarzanie hormonu może doprowadzić do finalnego jego brakowanie, a wtedy dojdzie do wyczerpania nerwowego.
Podstawowymi objawami, które sugerują tą chorobę jest szybkie męczenie się. Dodatkowo zaobserwować można wahania nastroju, niemożność skupienia się, ogólne osłabienie, bezsenność. W przypadku nie zareagowania w pore wyczerpanie nerwowe może doprowadzić do innych zaburzeń lękowych, a nawet depresji.
Leczenie wyczerpania nerwowego nie jest bardzo skomplikowane. Wszystko skupia się wokół dostarczania organizmowi odpowiednich witamin i minerałów, a także ziół uspokajających. Idealnie sprawdzi się melisa lub ogólnodostępne krople na bazie różnego rodzaju ziół mających zastosowanie uspokajające. Dietę powinno wzbogacić się o pożywienie bogate w witaminy z grupy B, a w szczególności B5 i B6 bowiem są one niezbędne w celu prawidłowego funkcjonowania hormonu nadnerczy i węglowodanów. Większość osób odczuwa znaczną poprawę po okresie ok. 1-2 tygodnia stosując zalecane zmiany. W celu uniknięcia przyszłościowo wyczerpania nerwowego powinno się wdrożyć w codzienne życie metody radzenia sobie ze stresem.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge