Choroby i Dolegliwości
Zapalenie oskrzeli
sie 1, 2014
0
, , , ,

zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli – nie myl z przeziębieniem

Zapalenie oskrzeli jest to choroba układu oddechowego i może występować jako ostre zapalenie oskrzeli lub przewlekłe zapalenie oskrzeli. Są to dwie różne choroby. Leczy się je w inny sposób, a także mają inne przyczyny. Pierwsze zazwyczaj mija po kilku dniach. W przypadku przewlekłego doszło niestety do nadkażenia bakteryjnego. W tym przypadku konieczne jest przejście odpowiednich, dodatkowych badań diagnostycznych. Często pacjenci dziwią się, ponieważ muszą wykonać badania w kierunku zapalenia zatok, astmy i innych chorób układu oddechowego. Jednak są one niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy, ponieważ wcale nie musi być to akurat zapalenie oskrzeli. Wbrew powszechnym pozorom, jest dość niebezpieczne.
Nie bez przyczyny został użyty taki tytuł, ponieważ często można je pomylić z przeziębieniem. Nie zmienia to faktu, że może być jego powikłaniem. Zatem jeśli przez dłuższy czas utrzymuje Ci się przede wszystkim kaszel, to niezwłocznie udaj się do lekarza. Właśnie to może być opisywane zapalenie oskrzeli. W przypadku nie podjęcia leczenie lub wykonywania go w zły sposób może pozostawić swojego rodzaju ślady nawet na całe życie.

Główną przyczyną są wirusy, jak np. rhinowirusy., które wywołują katar oraz wirusy grypy. Z reguły najwięcej zachorowań jest jesienią i zimą, do zakażenia dochodzi drogą kropelkowa – np. kichanie.

Do głównych objawów zalicza się na początku suchy i męczący kaszel, a następnie taki z niewielkim odkrztuszaniem wydzieliny. Do tego dochodzi ogólne złe samopoczucie, bóle głowy i może pojawić się niezbyt wysoka gorączka.

Przeprowadzanie raz w roku oczyszczeń płuc i jelita grubego powoduje wzmacnianie ich funkcjonowania. Aby oczyścić i ochronić te organy wybieraj * pikantne pieprze (biały), * ostre papryczki, * czosnek, rzodkiew, cebulę, rzepę, imbir. Produkty te usuwają nadmiar śluzu. Dodatkowo warto zapoznać się z leczniczą mocą ekstraktów z grzybów vitalnych – suplementu popularnego w krajach Azji.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge