Choroby i Dolegliwości
Zapalenie wątroby
cze 30, 2014
1
, , ,

zapalenie wątrobyZapalenie wątroby – co musisz o nim wiedzieć

Zapalenie wątroby to grupa chorób wątroby, w skład których wchodzi zarówno ostre zapalenie wątroby, jak i przewlekłe zapalenie wątroby. Pierwszy typ może zaistnieć w wyniku infekcji wirusowej, bakteryjnej lub pierwotniakowej, a także kiedy nadużywamy alkohol, leki. Do czynników wywołujących zaliczy się także zaburzenia krążenia, ciąża, choroby autoimmunologiczne.
Przewlekłe zapalenie wątroby to już najczęściej podłoże wirusowe, polekowe, ale także alkoholowe, autoimmunologiczne. Trwa ponad 6 miesięcy i charakteryzuje się przede wszystkim zmianami martwiczo-zapalnymi. Niestety nie daje ono praktycznie żadnych objawów. Najczęściej wykrywane jest przypadkowo w wyniku różnego rodzaju badań okresowych. Osoby wzmagające się z tym schodzeniem często mówią o gorszej zdolności koncentracji, obniżonym nastroju, odczuwaniu zmęczenia, pobolewaniu mięśni. Niestety są to objawy, które mogą sugerować szereg innych dolegliwość kompletnie nie związanych z wątrobą.
W przypadku zapalenia wątroby postępowanie opiera się o leżenie, czyli spokój fizyczny sprzyjający przepływu krwi z substancjami odżywczymi. Dzięki temu dochodzi do regeneracji wątroby.
Dodatkowo stosuje się odciążanie uszkodzonych procesem zapalnym komórek wątrobowych. Uzyskuje się to stosując odpowiednią dietę. Należy spożywać świeże produkty, nie konserwowe i głównie bogate w witaminę B oraz C.
Oczywiście nie ma mowy o jakimkolwiek alkoholu. Jest nawet niewskazany kilka miesięcy od wyleczenia zapalenia wątroby.

About author

Grzybek

Podobne artykuły

/ Możesz sprawdzić także

Awitaminoza

Awitaminoza

Mikroelementy zawarte w pokarmie dostarczają nam ...

Czytaj Dalej
zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Zaburzenie snu, jak sobie z nim poradzić? Zaburze...

Czytaj Dalej
nowotwory

Nowotwory

Nowotwory – większości możesz zapobiec No...

Czytaj Dalej

There is 1 comment

  • Darek pisze:

    Mój dziadek miał kiedyś zapalenie wątroby i faktycznie grzyby pomogły.

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    CommentLuv badge